Služby
Technologie
Hodnoty

Kompost Zelený drak - organické hnojivo

ORGANICKÉ HNOJIVO ZELENÝ DRAK, kompost

 

- je organické hnojivo vyráběné homogenizací a kompostováním látek, obsahujících rozložitelné organické látky a rostlinné živiny. Dodává se jím do půdy aktivní humus, mikroorganismy k oživení biologické činnosti půdy a základní živiny. Kompost upravuje strukturu lehkých, zvláště písčitých půd, zlepšuje jejich schopnost držet vláhu a omezuje vyplavování živin z nich. U těžkých půd upravuje jejich nevhodnou hutnost a s ní související nedostatečnou provzdušněnost.

Rozsah a způsob použití:
Používá se ke hnojení při zřizování zelených ploch, při výsadbě zeleně, při zakládání zahradnických a ovocnářských pěstebních ploch a zahrádek. Dále se používá pro zlepšení vlastností půd polí, zahrádek i pařenišť a skleníků, při výsadbě okrasných dřevin (kromě kyselinomilných).

Doporučené dávkování:
Při hnojení půd se používá dávka 3 až 5 kg na m2 jednou za tři roky. Aplikuje se zpravidla na podzim, bezprostředně po aplikaci je nutné kompost zapravit do půdy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a vylepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.