Články

Víte, jak je využit bioodpad z údržby veřejné zeleně?

10. 6. 2014 - Kateřina Kodadová

Množství vytříděného bioodpadu každoročně narůstá. SITA CZ ročně zpracuje v kompostárnách 80 tisíc tun bioodpadu. V létě přichází na řadu přichází spadané ovoce, které mohou obyvatelé do kompostáren přivézt a při té příležitosti zde za příznivé ceny zakoupit kvalitní kompost nebo mulčovací kůru. Od jara do podzimu se v kompostárnách zpracovává také bioodpad z údržby veřejné zeleně - posečená tráva, větve z prořezů, spadané listí.

Údržba zeleně je jednou ze služeb SITA CZ, divize Facility
Údržba zeleně je jednou ze služeb SITA CZ, divize Facility

Také tento bioodpad kompostárna zpracuje a vrací do přírody, a to v podobě substrátu, kompostu nebo mulčovací kůry. „Údržba zatravněných ploch a ostatní zeleně je součástí balíčku tzv. facility služeb, které SITA CZ nabízí. Patří sem také výsadba a údržba záhonů, prořezávání stromů a keřů jak omlazovací, tak průběžné, na podzim pak úklid spadaného listí. Veškerý bioodpad z údržby veřejné zeleně samozřejmě také odvezeme," doplňuje obchodní manažer SITA CZ Milan Chlup.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a vylepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.