Články

Kompostárna připravena na podzimní sezonu - sběr listí

16. 10. 2019 -

Centrální kompostárna je v provozu po celý rok. Nejrušnějšími obdobími jsou pochopitelně jaro a podzim, zima je oproti tomu pro kompostárnu „klidovým obdobím". Také během letošní zimy přijímala a zpracovávala naše kompostárna především dřevo. Zpravidla se jedná o prořezy dřevin a keřů, stromky, zbytky z dřevařské výroby a těžby dřeva (piliny, odřezky, kůra), ve velké míře také obalové dřevo jako jsou palety, přepravky na ovoce apod. a stavební dřevo, nejčastěji bednění, latě, trámy. Zpracováváme ale také například nábytek nebo rámy z oken.

Sběr listí v parcích, na zahradě je nevyhnutelnou činností v podzimních měsících. Podzimní listí je cennou surovinou do kompostu a kompostárna je plně připravena na podzimní sezonu. I listí je cenný obnovitelný zdroj, z kterého získáváme živiny pro půdu a chystáme se tak na příští pěstitelskou sezónu. 

 

Centrální kompostárna Brno je na sezónu opět připravena, těšíme se na Vás!

 

listí

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a vylepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.