Články

Kvalita našeho kompostu je dlouhodobě na vysoké úrovni

16. 10. 2023 - Kristína Koščíková

Centrální kompostárna Brno, kterou provozuje společnost Recovera Využití zdrojů, si díky svým technologiím udržuje dlouhodobě vysoký standard zpracování bioodpadů a produkci kompostu a půdních substrátů. 

Bioodpady jsou na kompostárně zpracovány řízenými technologickými postupy, při kterých jsou dodrženy legislativní požadavky pro výrobu hnojiv a substrátů. 

Kompost je organické hnojivo pro zlepšení půdy obsahující organické látky a hodnotné živiny a substrát je směs kompostu a zeminy. Kvalitu výrobku potvrzují výsledky rozborů, které jsou stanoveny akreditovanou laboratoří, u každé vyrobené šarže kompostu a substrátu. O naše produkty mají zájem kromě občanů, zahradníků, stavebních firem také výrobci, kteří komposty využívají jako organické hnojivo pro výrobu balených substrátů. Aplikace hnojiv jsou vhodné pro obohacení půdy, zdržování vláhy pro rostliny a udržování stabilního pH. Výrobky z kompostárny jsou registrovány u ÚKZÚZ jako organické hnojivo a substrát a je možné je zakoupit přímo na kompostárně v provozní době kompostárny.

 

Sítování kompostu  Homogenizace kompostu 

Kompost

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a vylepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.